Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Wojskowi chcą zbudować blok

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Zacieśnia się współpraca władz Łomży z 18 Łomżyńskim Pułkiem Logistycznym. Kolejnym przykładem dobrych kontaktów samorządu z wojskowymi jest chęć wybudowania bloku wojskowego w mieście.

Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski, skierował do Rady Miejskiej w Łomży wniosek o wyrażenie zgody na sprzedaż dwóch nieruchomości gruntowych położonych przy ulicy Rubinowej. Te grunty miałaby wykupić Agencja Mienia Wojskowego, żeby wybudować na niej budynek z mieszkaniami dla żołnierzy Wojska Polskiego:

– Zgodnie z informacjami, które uzyskaliśmy od dyrektora Agencji Mienia Wojskowego w Olsztynie, budowa tego budynku dla wojska miałaby rozpocząć się najszybciej jak to jest możliwe. Instytucja ta ma zabezpieczone środki finansowe na zakup nieruchomości. Chce niezwłocznie przygotować niezbędną dokumentację oraz najpóźniej na początku przyszłego roku rozpocząć budowę – mówi Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

      2021-04-23 Łukasz Czech o wojskowych blokach 1

Pierwotnie na ulicy Rubinowej miał powstać blok komunalny lub budynek w ramach programu “Mieszkanie Plus”:

– Władze miasta cały czas dostrzegają potrzeby lokalowe mieszkańców Łomży. Dlatego też złożony został wniosek do BGK o dofinansowanie remontu nieużytkowanego obecnie budynku przy ulicy Polowej 65, gdzie powstałoby 18 nowych mieszkań. Środki ze sprzedaży działki przy ulicy Rubinowej posłużyłyby jako wkład własny na rewitalizację tej kamienicy. 

      2021-04-23 Łukasz Czech o wojskowych blokach 2

Obecnie wykonywany jest operat szacunkowy, który określi aktualną wartość nieruchomości.

Aktualizacja, godz. 13:

Ewakuacja nie była konieczna. Saperzy z Orzysza podjęli około 25 pocisków artyleryjskich. Większości były to puste łuski. Dla bezpieczeństwa saperzy przeszukali teren.

jt

Hits: 34

Autor P. G.

2021-04-23

Więcej informacji z tej kategorii