Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Wsparcie finansowe dla przedłużenia bulwarów pod znakiem zapytania

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Rozbudowa istniejących bulwarów i połączenie ich z nową plażą miejską – takie są plany władz Łomży. Taka inwestycja wyceniana jest na ponad 45 milionów i taką kwotę miasto miało pozyskać z funduszy norweskich. Jednak w ramach zmian w regulaminie, Łomża otrzymała tylko 1/3 tej kwoty.

O brakującą kwotę władze aplikowały do Polskiego Ładu. Odczuciami w tej sprawie dzieli się wiceprezydent Łomży, Andrzej Garlicki:

– Czekamy na rozstrzygnięcia, aczkolwiek tutaj jestem dość sceptyczny, aby tak dużą kwotę udał nam się uzyskać. Nie mniej jednak będziemy w taki czy inny sposób szukać środków na realizację brakującej części, tak żeby można było spiąć plażę miejską, most Hubala z częścią bulwarów, która jest już wykonana z portem miejskim. 

      2021-09-17 Andrzej Garlicki o finansowaniu przebudowy bulwarów 1

Wiemy, co władze miasta chcą wykonać za kwotę pozyskaną z funduszy norweskich:

– Na ten I etap przeznaczyliśmy budowę całego kompleksu plaży miejskiej, czyli chcemy zrobić tam drogę dojazdową, parkingi i całą infrastrukturę, boiska. I całą plażę z tymi wszystkimi sieciami, które są wymagane. Tak, aby te obiekty były bezpieczne, były dostępne, no i nowoczesne w swojej funkcjonalnością, ale też w swojej takiej wizualnej formie. Ta kwota, którą otrzymaliśmy w ramach funduszy norweskich pozwoli nam na wykup gruntów i powinna pozwolić nam na wykonanie tego zakresu prac. 

      2021-09-17 Andrzej Garlicki o finansowaniu przebudowy bulwarów 2

Kolejnych informacji w sprawie rozbudowy bulwarów należy spodziewać się przy rozstrzygnięciach z Polskiego Ładu.

jt

Hits: 53

Autor P. G.

2021-09-17

Więcej informacji z tej kategorii