Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Wystartowała 13. edycja kampanii „Pola Nadziei”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Pola Nadziei to kampania edukacyjna związana z wolontariatem i uwrażliwieniem na osoby chore. Główną ideą jest zebranie pieniędzy na prowadzenie hospicjum dla dzieci.

Symbolem akcji są żonkile, które szkoły biorące udział w kampanii sadzą na jesieni, aby na wiosnę zakwitły tworząc w całym regionie „pola nadziei”. Jeh celem jest krzewienie idei wolontariatu, zwiększenie wrażliwości w stosunku do osób ciężko chorych i zbieranie środków na działalność Hospicjum dla Dzieci.

– W trakcie kampanii realizowane są pomysły na rzecz naszych hospicjów, czy to kiermasze czy szkoły robią np. ręcznie robione pocztówki dla nas, a my później próbujemy je spieniężyć po to, żeby zebrać środki na hospicjum. W naszym przypadku jest to Domowe Hospicjum Dla Dzieci i nie bez powodu angażujemy Łomżę, ponieważ 1/3 naszych podopiecznych z domowego hospicjum jest z ziemi łomżyńskiej – mówi Joanna Godlewska z fundacji Pomóż Im, która prowadzi kampanię.

      2022-10-07 Joanna Godlewska o idei akcji

Inauguracja akcji, a jednocześnie podsumowanie poprzedniej edycji, odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury Białymstoku. W 12 odsłonie kampanii uczestniczyły 123 placówki, a także wspierające instytucje. Łącznie udało się zebrać ponad 133 tysiące złotych.

Za swój udział w akcji nagrodzone zostały dwie łomżyńskie szkoły. Szkoła Podstawowa nr 4 otrzymała nagrodę „Siewcy Nadziei”, a Szkoła Podstawowa nr 1„Order Nadziei”

Wszystkie placówki, które chcą dołączyć do kampanii mogą napisać maila na adres: polanadziei@pomozim.org.pl lub dzwonić pod numer 605 460 330

BŚ/fot. Sylwia Masłowska

2022-10-07

Więcej informacji z tej kategorii