Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Wystawa “Betlejem Łomżyńskie”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Jeszcze do piątku (2 lutego) można podziwiać w Łomży wystawę pt. “Betlejem Łomżyńskie”.

Wernisaż wpisał się już w tradycję miasta. Od 23 lat Teresa Adamowska jest autorką dzieł, które przedstawiają Świętą Rodzinę, wpisującą się w krajobraz Łomży. Przyjście Zbawiciela na świat łączy ze sobą motyw religijny z historią miasta nad Narwią- mówi Teresa Adamowska, autorka wystawy.

-W Betlejem, które maluje pojawia się od lat motyw łomżyński. Czasami brakuje mi koncepcji, więc szukam małego symbolu, sklepienia kryształowego, czy innych detali, które są spójne z naszym miejscem zamieszkania. To są moje przeżycia i przemyślenia, które czasami może nie są czytelne w wizerunku projektu, natomiast staram się szukać, głębiej wchodzić w wyobraźnię, wczuwam się w podróż Świętej Rodziny i wszystkie okoliczności, w jakich nastąpił poród Maryi.

      2024-01-29 Teresa Adamowska

Nasze miasto może być wspaniałą inspiracją do tworzenia sztuki- dodaje Józef Babiel z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

-Jesteśmy zakochani w naszym mieście, ono inspiruje artystów takich jak Teresa Adamowska. Obraz, na którego podstawie powstaje karta wraz z wierszem, jest czymś niepowtarzalnym. 

      2024-01-29 Józef Babiel

Wystawę można oglądać w galerii Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej od godziny 8.00 do 15.00. Wstęp jest wolny.

Autor W M

2024-01-29

Więcej informacji z tej kategorii