Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Wystawa ozdób wielkanocnych wykonanych przez seniorów

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Do 22 kwietnia w czytelni Biblioteki Pedagogicznej CEN w Łomży można podziwiać wielkanocną wystawę rękodzieła artystycznego, zatytułowaną „Pasja nie ma wieku”. Ekspozycja obejmuje prace członków Stowarzyszenia AKTYWNY SENIOR i Klubu SENIOR+ w Łomży.

Większość eksponatów nawiązuje do symboliki Świąt Wielkanocnych, a wykonane zostały one przez seniorów w ramach spotkań „Grupy szydełkowej” i „Grupy plastycznej”. Hasłem przewodnim działalności klubu i wystawy jest:  „Pasja nie ma wieku”. Jak przyznają autorzy prac: – Życie na emeryturze, tak długo wyczekiwane, szczególnie pod koniec kilkudziesięciu lat pracy, często rozczarowuje i okazuje się być po prostu nudne i samotne. Ważna staje się wtedy zmiana  spojrzenia na otaczającą rzeczywistość i potraktowanie jej jako szansy na  realizację swoich pasji i wykorzystanie dodatkowych możliwości.

Klub SENIOR +, który ma swoją siedzibę przy ul. Nowogrodzkiej 7 w Łomży, jest idealnym miejscem do realizacji hobby. – Pasja nie ma wieku. W każdym momencie życia możemy zdecydować się na rozwijanie swoich zainteresowań i być ciekawym świata – mówią aktywni seniorzy. Prace „Grupy szydełkowej” są dowodem na to, że szydełkowanie oprócz aspektów użytkowych może daje też możliwości tworzenia małych „dzieł sztuki”.

Oprócz szydełkowej i plastycznej, w Klubie SENIOR+ działają także inne grupy, takie jak: m.in. kulinarna, krawiecka, czytelnicza, brydżowa. Członkowie zachęcają do uczestnictwa w spotkaniach: – Nie trzeba posiadać umiejętności, wystarczy tylko chcieć być kreatywnym, nauczyć się czegoś nowego, być razem w grupie, we wspaniałej atmosferze. Tu nie ma sztywnych reguł, każdy może uczestniczyć, przyjść, kiedy pozwala mu na to czas  i zdrowie, zaproponować nowe pomysły, podzielić się swoim doświadczeniem, zaproponować coś nowego.   Klub oferuje szeroki wachlarz możliwości wyboru hobby, które można rozwijać. Każdy ma również możliwość zaproponowania formy wspólnego spędzania czasu. Wystarczy tylko chcieć coś robić.

Wielkanocna wystawa prac seniorów jest dostępna w czytelni Biblioteki Pedagogicznej CEN w Łomży (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 1). Można ją zobaczyć do 22 kwietnia 2023 roku.

 

Anna Borawska

foto: Pixabay, Biblioteka Pedagogiczna CEN w Łomży

 

Autor ES

2023-04-13

Więcej informacji z tej kategorii