Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: XVII edycja Sacrum et Musica zainaugurowana

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica rozpoczęta. Koncert inauguracyjny odbył się tradycyjnie w łomżyńskiej katedrze.

Podczas pierwszego koncertu wystąpili Iwona Socha, sopranistka i Tomasz Krzysica, tenor. Towarzyszyli im muzycy Filharmoni Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod dyrekcją Jana Milosza Zarzyckiego. W programie usłyszeliśmy wielkie dzieła sakralne i świeckie Jana Sebastiaana Bacha, Antonio Vivaldiego czy Mozarta.

– Myślę, że siłą tego wydarzenia jest ogromna potrzeba kontaktu i tego przepływu tej muzycznej energii. Z jednej strony są artyści, którzy mają coś do przekazania. Swoją miłość do muzyki, swój talent, swoje emocje, którymi chcą się podzielić. Z drugiej strony jest publiczność, która tego potrzebuje i chce uczestniczyć w tym wspaniałym muzycznym misterium – mówi Jan Miłosz Zarzycki.

Koncerty zaplanowano w 11 miejscowościach. Szczegółowy program wydarzenia, nad którym Radio Nadzieja objęło patronat medialny, znajda państwo na naszej stronie.

pg

Hits: 66

Autor P. G.

2021-08-29

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...