Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Zaprojektuj nowy mural

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W Łomży trwa konkurs na projekt kolejnego muralu. Do zgarnięcia jest 30 tysięcy złotych.

Do tej pory na budynkach w mieście pojawiło się 10 malowideł o tematyce historycznej.

– Tym razem w mieście Łomża powstanie mural niehistoryczny. Chociaż tak naprawdę tematyka jest dobrowolna, więc może się okazać, że i kolejny mural historyczny powstanie, ale nie zamykamy się na różnego rodzaju schematy. Ten mural ma charakter otwarty. Jest jego dowolność. Jedyne co sobie zastrzegamy to to, żeby był związany z naszym hasłem “Zasmakuj w Łomży”. Najlepiej jeżeli ten mural byłby związany z naszą kulturą, tożsamością, może też walorami przyrodniczymi. Sam jestem ciekawy, jakie propozycje wpłyną – mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży. 

      2021-05-04 Mariusz Chrzanowski o nowym muralu

Nowy mural ozdobi blok przy Śniadeckiego 30. Oceną projektów zajmie się jury, które zakwalifikuje do etapu głosowania 5 prac. O tym, która z nich okaże się najlepsza zdecydują mieszkańcy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 maja. Zwycięski projekt poznamy 18 czerwca. Szczegóły i regulamin konkursu są na stronie Urzędu Miejskiego w Łomży.

pg/mb

Hits: 22

Autor P. G.

2021-05-04

Więcej informacji z tej kategorii

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obecny bilans pilotażowego programu teleopieki w...