Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Zarząd województwa powołał nowego po. dyrektora szpitala

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W związku z czasowym przekształceniem Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. S. Wyszyńskiego w Łomży w szpital jednoimienny i nowymi zadaniami, które spoczywają na tej placówce, w poniedziałek (16.03) Zarząd Województwa Podlaskiego powierzył funkcję dyrektora szpitala Jackowi Rolederowi. Poniżej pełna treść komunikatu w tej sprawie.

W związku z czasowym przekształceniem Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży w szpital jednoimienny i nowymi zadaniami, które spoczywają na tej placówce, Zarząd Województwa Podlaskiego powierzył dziś (16.03.) pełnienie funkcji dyrektora szpitala panu Jackowi Rolederowi. Pan Jacek będzie pełnić obowiązki do czasu wyłonienia nowego dyrektora szpitala w postępowaniu konkursowym. Dotychczasowa p.o. dyrektora pani dr n. med. Joanna Chilińska będzie pracować na stanowisku zastępcy ds. pielęgniarstwa.

Pan Jacek Roleder to doświadczony menadżer jednostek zajmujących się ochroną zdrowia. Pełnił m.in. funkcję dyrektora Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz dyrektora zarządzającego Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Do tej pory pracował na stanowisku zastępcy dyrektora ds. Ekonomicznych w Białostockim Centrum Onkologii. Jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzania i finansów w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.  

Wrota Podlasia

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-03-16

Więcej informacji z tej kategorii