Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Zbierali, grali, pedałowali i tankowali dla Filipka

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

10 tys. 653 złych i 96 groszy udało zebrać się podczas sobotniego koncertu charytatywnego. Była to już piąta tego typu akcja, z której pieniądze trafią do 8-letniego Filipka.

Chłopiec cierpi na wiotkie porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę lekooporną. Wymaga specjalistycznego leczenia, na które rodziców nie byłoby stać, gdyby nie pomoc innych. Za wsparcie w trakcie koncertu dziękowała mama Filipka, Agnieszka Wądołowska:

– Sama nie mogłabym zrobić nic i ta akcja jest tym bardziej ważna, że jednoczy ludzi w jednej sprawie. Dziękuję wszystkim. Tych ludzi jest bardzo dużo. Ludzi, którzy wrzucają do puszek, ale też wolontariuszy, osoby które pomagają w organizacji całego wydarzenia. Także tych ludzi jest dziesiątki. 

Akcję wsparły lokalne stowarzyszenia, firmy i instytucje:

– Studio wokalne MDK, Przedszkole Publiczne Nutka, Przedszkole Publiczne nr 1, Fundacja “Ja i Ty”, Zumba Kids z Elite Studio, dzieciaki tańczące zumbę ze Szkół Katolickich, był zespół Leczsami, Majkel, Wojtek Trawiński, więc naprawdę bardzo dużo artystów z Łomży. Można było wylicytować fajne vouchery, gadżety – mówi prowadząca koncert Paulina Gołębiowska. Część voucherów, można jeszcze nabyć na stronie charytatywni.allegro.pl. 

Leczenie Filipka można wciąż wspierać m.in. poprzez przekazanie na ten cel 1% podatku. W rozliczeniu rocznym wpisać należy nr KRS 00000 37 904 (fundacja „Dzieciom zdarzyć z pomocą) i nr identyfikacyjny Filipka 22 107, Wądołowski Filip.

BB/red. pg

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-03-02

Więcej informacji z tej kategorii