Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łyse: Za nami Kurpiowska Niedziela Palmowa

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Niedzielę Palmową wszystkie drogi prowadziły na Kurpie, a dokładnie do miejscowości Łyse, gdzie odbyła się Kurpiowska Niedziela Palmowa. Uroczystości, którym przewodniczył bp Janusz Stepnowski przyciągnęły tłumy.

Kurpiowska Niedziela Palmowa wróciła w pełnej okazałości po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. W tym roku tradycji stało się zadość – uroczysta procesja przeszła z zabytkowego kościoła pw. św. Anny do kościoła pw. Chrystusa Króla Wszechświata, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. W trakcie procesji  niesione były kurpiowskie palmy, m.in. te biorące udział w 52. Konkursie na Najpiękniejszą Palmę Kurpiowską. Do konkursu zgłoszono 75 palm w tym:

  • 49 w kategorii indywidualnej,
  • 15 w kategorii zespołowej szkół podstawowych,
  • 11 w kategorii zespołowej pozostałych.

Wydarzeniu towarzyszyły występu lokalnych artystów i twórców ludowych. Organizatorem wydarzenia była Gmina Łyse, GOKSiR w Łysych, Parafia w Łysych i Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Współorganizatorami Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Kurpiowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Łysych i Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Kurpiowskiej Niedzieli Palmowej w Łysych:

Autor M. Sz.

2022-04-11

Więcej informacji z tej kategorii