Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: MANS nie boi się sztucznej inteligencji. „Trzeba korzystać odpowiedzialnie”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Sztucznej inteligencji nie można się bać, ale z tego narzędzia trzeba korzystać odpowiedzialnie i tego chcemy uczyć naszych studentów – mówił na antenie Radia Nadzieja rektor Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, dr Ireneusz Żuchowski. Łomżyńska uczelnia ma za sobą zrealizowany projekt w temacie AI. 

Ireneusz Żuchowski nie ukrywał, że sztuczna inteligencja to szansa, ale nie wszyscy umieją korzystać z tego dobrodziejstwa odpowiedzialnie.

Oczywiście te rozwiązania są coraz bardziej zaawansowane, coraz doskonalsze, ale nadal mają swoje wady. Bardzo prosto rozpoznajemy, co zrobiła sztuczna inteligencja, a czego nie zrobiła. My, zaczynając od naukowców przez studentów, przez młodych ludzi, przez nauczycieli, mamy z tego korzystać, bo nie można udawać, że nie ma narzędzi, które są. Trzeba uczyć się z tego korzystać, ale korzystać odpowiedzialnie i uczyć młodych ludzi odpowiedzialności – tłumaczył rektor Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych.

MANS realizowała niedawno projekt pt. „Przygotowanie i poziom wykorzystania sztucznej inteligencji w małych i średnich przedsiębiorstwach”. 12-miesięczny projekt zakończono 31 stycznia i opublikowano już raport końcowy z badań realizowanych w jego ramach.

 

Autor P.M.

2026-04-28

Więcej informacji z tej kategorii