Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Matury 2021: Nieprzewidziana sytuacja? Co z terminem egzaminów?

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Trwają egzaminy maturalne 2021. Absolwenci szkół średnich właśnie mierzą się z królową nauk, czyli matematyką. A, co jeśli maturzystę spotka jakaś nieprzewidziana sytuacja losowa albo koronawirus? Czy wtedy będzie mógł podejść do egzaminu w innym terminie?

O to pytaliśmy Agnieszkę Muzyk, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży:

– Mamy już takie zgłoszenia, bo przecież uczniowie byli chorzy już przed, więc w przypadku zdarzeń losowych lub w związku z sytuacjami zdrowotnymi, potwierdzonymi oczywiście w jednym i drugim przypadku, absolwent ma prawo skorzystać z tak zwanego terminu dodatkowego. Te zgłoszenia mogą być wysyłane wcześniej, jeśli ta choroba na przykład miała miejsce jeszcze przed egzaminem lub mogą absolwenci takie zgłoszenia również dzisiaj za pośrednictwem szkoły wysyłać. Jest to traktowane jak pierwszy termin. Wyniki zarówno w tym terminie głównym, czyli w tym który dzieje się teraz, jak i w terminie dodatkowym absolwenci otrzymują tego samego dnia, czyli 5 lipca. 

      2021-05-05-Agnieszka-Muzyk-o-dodatkowej-maturze

O sytuacji uczeń powinien niezwłocznie poinformować dyrekcję, a ta Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Termin dodatkowych egzaminów to 1-16 czerwca.

pg

Hits: 44

Autor P. G.

2021-05-05

Więcej informacji z tej kategorii

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obecny bilans pilotażowego programu teleopieki w...