Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowiecie: W termosach ukryte były psychotropy

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Jedni w termosach przewożą kawę lub herbatę, a inni psychotropy. Taki przemyt udaremnili funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej. Mundurowi skontrolowali przesyłkę w magazynie w Terminalu Cargo Lotniska Chopina. Służbom pomógł w tym pies Draba, który zaznaczył karton z termosami.

O szczegółach mówi rewident Justyna Pasieczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie:

– W wyniku dalszych czynności przesyłka została skontrolowana przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i funkcjonariuszy policji. W wyniku czego funkcjonariusze ujawnili 50 sztuk termosów, które okazały się przemytniczą skrytką. Wewnątrz każdego termosu były ukryte woreczki foliowe z białym proszkiem. Badanie przeprowadzone w centralnym laboratorium celno-skarbowym potwierdziło, że to ketamina, czyli substancja psychotropowa, która może być stosowana wyłącznie w celach medycznych, przemysłowych lub prowadzenia badań. 

      2021-06-23 Justyna Pasieczyńska o psychotropach w termosach

W termosach znajdowało się łącznie 745 torebek foliowych z 49 kg niedozwolonej substancji. Śledztwo dalej trwa, a mundurowi przypominają, że za wywóz środków psychotropowych grozi grzywna i kara do lat 5 pozbawienia wolności.

jt

Autor M. Sz.

2021-06-23

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 września

Słowo Życia: 30 września

WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, DOKTORA I PREZBITERA   Łk 9, 43b-45 Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich...