Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: 12 programów wsparcia realizowane w powiecie ostrołęckim

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wczoraj (07.03.2024) członkinie zarządu województwa mazowieckiego podpisały umowy z beneficjentami z powiatu ostrołęckiego. Ten fakt umożliwił wsparcie finansowe 72 inwestycji w tym regionie na łączną kwotę w wysokości 9 mln 800 złotych.

Zauważyliśmy, że programy, które realizujemy są przeznaczone głównie dla polepszenia życia społeczności mówiła podczas konferencji prasowej Elżbieta Lanc:

-To bardzo ważne programy, które dedykowane są przede wszystkim mieszkańcom. Dbamy o to, aby komfort życia tych osób i ich aktywność była widoczna.

      2024-03-08 Elżbieta Lanc o programach wsparcia

Celem naszym działań jest również kontynuacja wsparcia dla sołectw dodała Janina Ewa Orzełowska:

Nie zabrakło Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Aktywizacji Sołectw. Jest to druga runda, czyli przez poprzednie pięć lat staraliśmy się, aby w każdym sołectwie było dofinansowanie Samorządu Województwa Mazowieckiego. Sołectwa, które zostały dofinansowane w ciągu tych ostatnich pięciu lat znowu mogą starać się o nie.

      2024-03-08 Janina Ewa Orzełowska o wsparciu sołectw

Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył w tym roku 1 mld złotych na 22 autorskie programy wsparcia. W powiecie ostrołęckim będzie realizowane 12 z nich.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania dotyczącego podpisania umów.

Autor M. D.

2024-03-08

Więcej informacji z tej kategorii