Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Adam Struzik ponownie marszałkiem województwa

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Adam Struzik po raz kolejny będzie pełnił funkcję marszałka woj. mazowieckiego. Taką decyzję podjęli radni podczas wczorajszej (10.06) Sesji Sejmiku. Kandydatura Adama Struzika była jedyną na stanowisko marszałka.

Moim celem jest Mazowsze równych szans- mówił przed głosowaniem Adam Struzik:

-Niezależnie od regionu w którym mieszkamy, będziemy mieć taką samą szansę na zdobycie pracy, dostęp do dobrej edukacji, opieki medycznej, możemy mieć szansę na dobre warunki życia i dobry start w dorosłość. Według ostatnio opublikowanego przez Komisję Europejską raportu na temat spójności ekonomicznej, społecznej i terytorialnej całe województwo mazowieckie rozwijało się w latach 2001-2021 szybciej niż średnia dla Polski i dla Unii Europejskiej. 

      2024-06-11 Adam Struzik

Marszałek mówił także o wartościach, o których jego zdaniem politycy coraz częściej zapominają:

-Wartości, które zawsze towarzyszyły mi w samorządowej pracy to: solidarność, pomocniczość i otwarcie na problemy społeczne, prowadzenie dialogu nawet ponad podziałami politycznymi. Od lat staram się być blisko ludzi, wsłuchiwać się w ich potrzeby. 

      2024-06-11 Adam Struzik o wartościach

Wiesław Raboszuk i Rafał Rajkowski zostali wybrani na wicemarszałków. Członkowie nowego zarządu województwa mazowieckiego to Janina Ewa Orzełowska i Anna Katarzyna Brzezińska. Adam Struzik funkcję marszałka nieprzerwanie pełni od 2001. W obecnej kadencji na Mazowszu większość uzyskała koalicja KO i Trzeciej Drogi.

fot. mazovia.pl

Autor W M

2024-06-11

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...