Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Adam Struzik przeprosił Jarosława Kaczyńskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wczoraj (12.10.) w późnych godzinach wieczornych na twitterze Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego, pojawiły się przeprosiny dla Jarosława Kaczyńskiego. Jest to pokłosie sprawy sądowej, którą przegrał marszałek.

Przypomnijmy, że w 2019 roku na twitterze Adama Struzika pojawił się wpis z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego upodobnionego do Adolfa Hitlera. Sprawa trafiła do sądu i w maju tego roku Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Struzik ma przeprosić szefa Prawa i Sprawiedliwości. Marszałek odwołał się do Sądu Apelacyjnego, który przedwczoraj (11.10.) podzielił stanowisko Sądu Okręgowego w Warszawie, który uznał, że publikacja przekracza ramy rzeczowej dyskusji i nie mieści się w standardach debaty publicznej, a marszałek Adam Struzik naruszył dobre imię, godność i wizerunek Jarosława Kaczyńskiego.

Przeprosiny mają przez trzy dni ukazywać się na profilu społecznościowym marszałka. Nakazem sądu Adam Struzik ma też zapłacić 10 tysięcy złotych na cel społeczny, czyli “Stowarzyszenie na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

red. pg 

Autor M. Sz.

2021-10-13

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 września

Słowo Życia: 30 września

WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, DOKTORA I PREZBITERA   Łk 9, 43b-45 Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich...