Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze. Baza łóżkowa dla chorych na Covid-19 będzie rozszerzona

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Szpital tymczasowy w Ostrołęce zacznie przyjmować pacjentów najpóźniej za kilka dni. Baza łóżkowa dla chorych na COVID-19 w województwie mazowieckim zwiększy się o 500 miejsc – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki. 

Nowe miejsca, ale nie całe oddziały – taką odpowiedź otrzymaliśmy od mazowieckiego urzędu wojewódzkiego na pytanie o nowe miejsca w szpitalach dla chorych na Covid-19. Największą nadzieją władz są placówki tymczasowe, w tym także szpital tymczasowy w Ostrołęce. Spółka Orlen dostarcza placówce niezbędny sprzęt i materiały, które umożliwią sprawne uruchomienie szpitala i hospitalizacje pacjentów z Covid-19 – czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Wojewoda zapewnia że szpital tymczasowy w Ostrołęce uruchomiony zostanie w ciągu kilku najbliższych dni. Przypomnijmy, że niezbędny sprzęt był warunkiem do otwarcia placówki, postawionym przez dyrektora Ostrołęckiego Szpitala Pawła Natkowskiego.

Wojewoda mazowiecki odnosi się tez do przypadków gdy szpitale odmawiają pacjentom przyjęć. Przypomina, że zgodnie z przepisami prawa, szpital nie może odmówić przyjęcia pacjenta w stanie zagrożenia życia.

BB

Hits: 0

Autor P. G.

2021-03-12

Więcej informacji z tej kategorii