Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Miliony na wozy strażackie dla OSP z powiatu ostrołęckiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

7 samochodów strażackich trafi do OSP z gmin Kadzidło, Rzekuń, Troszyn, Czerwin, Łyse, Czarnia i Olszewo-Borki. To dzięki funduszom z Unii Europejskiej, które przekazał na ten cel Samorząd mazowsza. Umowę na zakup pojazdów podpisali wczoraj przedstawiciele samorządów z władzami województwa.

Łącznie do subregionu ostrołęckiego trafi 37 milionów złotych na 27 samochodów strażackich.

– To są pieniądze, które pozwalają kupić sprzęt najwyższej jakości. Wszyscy wiemy, że ten sprzęt jest niesamowicie drogi, bo to jest czasem 1,5 miliona złotych, czasami 2 miliony złotych. Tak naprawdę samorząd Mazowsza od 25 lat inwestuje w OSP. Inwestujemy dlatego, że wiemy, że jesteście formacją, która dba o nasze bezpieczeństwo – mówi członkini zarządu województwa, Elżbieta Lanc.

      2024-01-25 Elżbieta Lanc

Członkini zarządu województwa, Janina Ewa Orzełowska mówi, że nabór wniosków na wozy strażackie cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

– Wiedząc jak ważne są to środki i jak ważne są te samochody dla OSP, przesunęliśmy pieniądze z innych działań po to, aby wszyscy ci, którzy złożyli wnioski, które przeszły ocenę formalną, dostali dofinansowanie. Wiemy o tym, że 85 procent dofinansowania, to jest to około 1,5 miliona złotych do każdego samochodu.

      2024-01-25 Janina Ewa Orzełowska

Wczoraj jednostki z powiatu ostrołęckiego podpisali umowy na łączną kwotę ponad 10 milionów złotych.

MD

Autor B. Ś.

2024-01-25

Więcej informacji z tej kategorii