Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Młodzi o Mazowszu – I Konferencja Młodzieżowych Rad

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Warszawskiej Operze Kameralnej miała miejsce pierwsza Konferencja Młodzieżowych Rad.

Jej celem była integracja środowiska młodych radnych, prezentacja wyzwań, które stoją przed młodzieżą oraz rola ich działalności w społeczności lokalnej.

-My dedykujemy środki finansowe z budżetu województwa na rzecz rad młodzieżowych, ale to ma być wspólna praca. Musimy reagować na potrzeby młodych. Myślę, że to będzie wzajemna fascynacja i  wymiana poglądów. My jako samorządowcy, którzy już funkcjonujemy w samorządzie, od wielu lat będziemy mogli podzielić się naszymi doświadczeniami – mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

      2023-09-12 Elżbieta Lanc

Podczas wydarzenia zaplanowano 7 warsztatów dla młodych i spotkanie dla opiekunów rad.
Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski podkreślił, jak ważne są wspólne inicjatywy.

-Młodzieżowa Konferencja integruje środowiska, młodzież szkolną, również stowarzyszeniową z różnych miast czy powiatów województwa mazowieckiego. To jest bardzo potrzebne, żeby prowadzić międzypokoleniową wymianę zdań oraz żeby być otwartym na propozycje, jakie Młodzieżowe Rady dla nas mają i jakie wspólne będziemy wdrażać na Mazowszu.

      2023-09-12 Ludwik Rakowski

Młodzieżowi radni powiedzieli jakie działania prowadzą w ramach programu ,,Mazowsze dla młodzieży”.

-Na co dzień spotykamy się i mamy organizowane sesje, na których robimy bardzo różne rzeczy. Na ostatnich sesjach zapoznawaliśmy się, jak funkcjonuje GOK, czy poznaliśmy pracę sołtysów w gminie.

-Dzięki temu można zdobyć duże doświadczenie, które w przyszłości może przydać się w życiu oraz jesteśmy na bieżąco z tym, co się dzieje w gminie, mieście, czy województwie, a my mamy na to wpływ.

      2023-09-12 Młodzieżowi radni

Sejmik jest reprezentacją młodzieży uczącej się. W jego skład wchodzi 51 radnych. Kandydaci to mieszkańcy województwa mazowieckiego, którzy w ostatnim dniu rekrutacji skończyli 13 lat i nie ukończyli 17. roku życia.

 

mazovia.pl

Autor W M

2023-09-12

Więcej informacji z tej kategorii