Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Młodzieżowa Rada gminy Czerwin z finansowym wsparciem

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Samorząd Mazowsze wpiera młodzieżowe rady. W tym celu przeprowadzono nabór uzupełniający, w ramach którego wybrano 14 kolejnych projektów.

O współpracy z Sejmikiem Mazowsza mówi Karolina Kośnik, przewodnicząca Młodzieżowej Rady gminy Czerwin:

-Nawet wczoraj mieliśmy wspólne wydarzenie: “Z Jankowiankami zadbaj o zdrowie”. Dzięki Sejmikowi Mazowsza były stoiska medyczne, gdzie każdy mógł się konsultować, była też strefa dla dzieci, były clowny, bo leczyliśmy także śmiechem, dlatego było super.

      2023-10-02 Karolina Kośnik o wspólnej inicjatywie

Przewodnicząca dodaje, że działania rady przynoszą efekty:

-Planujemy i piszemy projekty i jesteśmy na łączach cały czas z Sejmikiem Mazowsza, z przedstawicielami Sejmiku, także nasza współpraca działa jak najlepiej.

      2023-10-02 Karolina Kośnik o współpracy z Mazowszem

Warto wspierać młodzieżową radę podsumowuje Karolina Kośnik:

-Młodzieżowa Rada nie ma żadnego budżetu i umocowania, mimo że nasz Urząd Gminy nas wspomaga jak może, ale jak możemy tak działamy. Mamy dużo nowych pomysłów, nowych technologii, które chcemy wprowadzić, mamy inne, nowe spojrzenie także warto jest w nas inwestować jak najwięcej.

      2023-10-02 Karolina Kośnik o wsparciu rady

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wparł działania Młodzieżowej Rady gminy Czerwin kwotą 20 tysięcy 250 złotych. Suma wsparcia 57 inicjatyw w ramach programu “Mazowsze dla młodzieży” wyniosła ponad 1,1 mln złotych.

Autor M. D.

2023-10-02

Więcej informacji z tej kategorii