Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: O ratownikach medycznych na sejmiku województwa

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Od kilku dni trwa protest pracowników służby zdrowia w Warszawie. Sytuacja w ratownictwie medycznym była omawiana podczas posiedzenia sejmiku województwa mazowieckiego.

– Jesteśmy w czasie bardzo trudnym dla krajowej służby zdrowia. Działania rządu w tej sprawie są niegodne – ocenia przewodniczący sejmikowej Komisji |Zdrowia i Kultury Fizycznej Krzysztof Strzałkowski:

– Wszystko to związane jest z permanentnym niedofinansowaniem między innymi wynagrodzeń pracowników służby zdrowia. Szczególną grupą zawodową są ratownicy medyczni, którzy to na co dzień dbają o to, by karetki na czas i w odpowiednie miejsce docierały do potrzebujących.

      2021-09-15 Krzysztof Strzałkowski o ratownikach medycznych

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy postuluje m.in. podwyżkę wynagrodzeń, wzrost nakładów na służbę zdrowia bądź zwiększenie liczby pracowników w systemie:

– Mamy sytuację niewątpliwie bardzo trudną. Okazuje się, że od 10 lat stawki, jeśli chodzi o ratownictwo medyczne nie zostały zwiększone. Od 10 lat wycena tak zwanej dobokaretki jest na takim samym poziomie. W tym czasie, co się zmieniło? Zmieniły się koszty pracy. Zmieniły się koszty bieżące utrzymania. Przede wszystkim światło, energia, ale też wynajem pomieszczeń. W związku z tym my, jako samorząd wojewódzkiego, absolutnie podejmujemy wszelkie działania, aby wesprzeć nasze ratownictwo medyczne – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc.

      2021-09-15 Elżbieta Lanc o ratownikach medycznych

Protest, zdaniem medyków, ma trwać do skutku.

kr/maz

Hits: 6

Autor P. G.

2021-09-15

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...