Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Obywatel Nigerii próbował przemycić narkotyki

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Ćwierć miliona złotych w organizmie. Taka jest wartość kokaina, którą miał w sobie 36-letni obywatel Nigerii, który został zatrzymany przez mazowiecką Krajową Administrację Skarbową. Mężczyzna przyleciał do Polski z Gujany Francuskiej, czyli kraju podwyższonego ryzyka przemytem narkotyków oraz zachowywał się nerwowo.

O szczegółach rewident Justyna Pasieczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie:

– W związku z tymi faktami funkcjonariusze podjęli decyzję o kontroli bagażu, w wyniku której między odzieżą w dwóch sportowych butach ujawnili 42 owalne kapsułki z  białą substancją. Na miejscu wykonano wstępne badania narkotestem, które potwierdziły, że biała substancja to kokaina. Następnie podróżny został przewieziony do szpitala, celem wykonania badania na obecność narkotyków w organizmie. Wyniki tomografii komputerowej przewodu pokarmowego potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyzna w swoim organizmie przemycał aż 43 kapsułki kokainy. 

      2021-12-02 Justyna Pasieczyńska o przemycie narkotyków

Nigeryjczyk przemycał łącznie 85 kapsułek kokainy o czarnorynkowej wartości pół miliona złotych. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

jt

Autor M. Sz.

2021-12-02

Więcej informacji z tej kategorii