Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Powstał Ośrodek Wsparcia dla dzieci i młodzieży w Wyszkowie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Wyszkowie powstał Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży, zajęcia są prowadzone przez profesjonalną kadrę animatorów, psychologów i psychoterapeutów.

To miejsce w którym można aktywnie spędzać czas, ale przed wszystkim uzyskać wsparcie psychologiczne. Pomoc mogą uzyskać młodzi ludzie od 12 do 18 roku życia oraz ich rodzice.

Koordynator Ośrodka Wsparcia w Wyszkowie, Jan Wiszowaty mówi, że program wsparcia jest bardzo szeroki.

-Oprócz wsparcia psychologicznego prowadzone są różnego rodzaju aktywności, rozwijanie zainteresowań, liczne prace w tzw. świetlicy terapeutycznej, sport i rekreacja.

      2023-10-25 Jan Wiszowaty

Jan Wiszowaty dodaje, że miejsce jest bardzo przyjazne dla młodzieży i ich rodziców.

-W tej chwili mamy otwartą i przygotowaną salę świetlicową, na której posiadamy dostęp do sprzętu multimedialnego, projektora, do komputerów, bilarda, ping-ponga, piłkarzyków, jest także strefa, gdzie dzieci mogą  odrabiać lekcje, jest miejsce do integracji i wypoczynku. Oprócz tego, mamy również uruchomiony pokój psychologa do terapii indywidualnej dla rodziców, dzieci i młodzieży.

      2023-10-25 Jan Wiszowaty o ośrodku

Zajęcia są darmowe i prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 19.00 w Wyszkowie na ul. Komunalnej 10A.

Ośrodek powstał z inicjatywy Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Zadanie publiczne finansowane przez województwo mazowieckie, prowadzone przez stowarzyszenie MONAR.

Autor W M

2023-10-25

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...