Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze. Środki ochrony osobistej w drodze do Siedlec i Ostrołęki

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kolejne środki ochrony osobistej już w drodze do mazowieckich szpitali i stacji pogotowia. Dzięki wsparciu UE do placówek z subregionu siedleckiego i ostrołęckiego trafią m.in. rękawiczki, kombinezony i gogle.

– Dobra informacja. Dziś przekazaliśmy do mazowieckich placówek medycznych kolejny transport ze środkami ochrony osobistej. Potrzeby są ogromne. I tam, gdzie możemy kierujemy pomoc – podkreśla marszałek Adam Struzik. – Dziś m.in. do ostrołęckiej stacji pogotowia i szpitala miejskiego w Siedlcach trafiły gogle, kombinezony i rękawiczki, do szpitala w Sokołowie Podlaskim rękawiczki i gogle, a do naszego szpitala w Ostrołęce – rękawiczki i kombinezony. To elementy niezbędne w kontakcie z zakażonymi pacjentami i tymi z podejrzeniem zakażenia. Zapewniają bezpieczeństwo personelowi medycznemu, jak i samym pacjentom.

Sprzęt trafi do:

  • Meditrans Ostrołęka – 50 tys. rękawiczek, tysiąc kombinezonów, 150 gogli;
  • Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce – 30 tys. rękawiczek, 500 kombinezonów.
  • SPZOZ w Siedlcach – 30 tys. rękawiczek, 500 kombinezonów, 200 gogli;
  • SPZOZ w Sokołowie Podlaskim – 5 tys. rękawiczek, 50 gogli.

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 150 mln zł, z tego 124,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel.

Mazovia.pl

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-04-16

Więcej informacji z tej kategorii