Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Mazowsze: Utwór ,,Moje Mazowsze” z okazji 25-lecia województwa mazowieckiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

,,Moje Mazowsze” to utwór, który powstał z okazji 25-lecia samorządu województwa mazowieckiego. Muzykę do słów Jacka Cygana skomponował Piotr Rubik.

Piosenka pokazuje dziedzictwo, silne strony, a także uczucia, które towarzyszą mieszkańcom województwa mazowieckiego. To hołd złożony regionowi, jego historii, kulturze i pięknu. Inicjatorem jest wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

-Chcielibyśmy, aby piosenka trafiła do szerokiego grona odbiorców, szczególnie mazowszan, bo to jest twoje i moje Mazowsze. Chcielibyśmy, żeby trafiała w ucho, była używana i to będzie sprawiało nam największą radość i satysfakcję – mówi wicemarszałek.

      2023-09-26 Wiesław Raboszuk

Piotr Rubik podkreślił, że ta kompozycja jest skierowana do każdego.

-Utwór jest niezwykle różnorodny, bardzo mi się podoba, że Jacek Cygan ujął Mazowsze z różnych perspektyw, ze względu na pokolenie, jest to bardzo dobrze przemyślane, żeby pokazać nasze Mazowsze nie zależnie od wieku, jaki ma punkt widzenia czy jaką ma ktoś wrażliwość.

      2023-09-26 Piotr Rubik

Wokalistka Zofia Nowakowska dodała, że Mazowsze jest bardzo różnorodne.

-Warszawa to część Mazowsza, ale poza nią jest również pięknie, natura daje mnóstwo fajnych rzeczy, a w tej piosence jest wszystko, co powinno być zawarte, jeżeli chodzi o ten region.

      2023-09-26 Zofia Nowakowska

Utwór posiada również teledysk, jest on dostępny w serwisie YouTube na kanale Biura Prasowego. Niebawem będzie również do odtworzenia na platformie Spotify.

mazovia.pl

Autor W M

2023-09-26

Więcej informacji z tej kategorii