Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ministerstwo Zdrowia: Personel medyczny walczący z koronawirusem otrzyma dodatek i rekompensatę za utracone dochody

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

– Personel medyczny pracujący w szpitalach jednoimiennych i zakaźnych z chorymi na COVID-19 otrzyma dodatek oraz rekompensatę za ewentualne utracone dochody – mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Takie rozwiązanie zakłada rozporządzenie ograniczające pracę medyków w wielu miejscach.

Wiceminister Cieszyński powiedział, że wysokość dofinansowania wyniesie 80 procent utraconych dochodów, które pracownicy medyczni otrzymywali w innych miejscach pracy.

– Kwota maksymalna to 10 tysięcy złotych miesięcznie. Natomiast kwota minimalna – dla wszystkich medyków, którzy pracują na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem wynosi 50 procent wynagrodzenia w ostatnim miesiącu – wyjaśnił wiceminister. – Każdy, kto pracuje w szpitalu jednoimiennym otrzyma dodatek, a jego wysokość jest uzależniona od dochodów, a także od dochodów, które ewentualnie utracił.

Ograniczenie pracy personelu medycznego do jednego miejsca jest wprowadzane ze względu na bezpieczeństwo pacjentów oraz pracowników innych szpitali.

IAR

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-04-27

Więcej informacji z tej kategorii