Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Nadzieja w Chórze: Zapraszamy na muzyczne spotkanie w Tykocinie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Po raz kolejny do Tykocina zjadą się chóry z całej Polski. To wszystko za sprawą czwartej edycji Konkursu Muzyki Sakralnej “Nadzieja w Chórze”.

Niektóre chóry mają do pokonania długą drogę do Tykocina – mówi prof. dr hab. Anna Olszewska, dyrektor artystyczny konkursu:

– Zespołów mamy czternaście, co niezwykle cieszy w tych trudnych czasach. I są to zespoły praktycznie z całej Polski. Jak zwykle mamy przedstawicieli naszego regionu: Białystok, Sokoły, Bielsk Podlaski. Mamy również zespoły z daleka: Wrocław czy Starachowice czy okolice Zamościa. 

      2021-06-23 Anna Olszewska o konkursie chóralnym

Konkurs odbędzie się 26 czerwca w Kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie.

To wydarzenie, które warto zobaczyć i usłyszeć – dodaje Mariusz Dudziński, burmistrz Tykocina i fundator nagrody specjalnej:

– W momencie, kiedy czternaście chórów, gdzie średnio w każdym chórze jest po dwadzieścia, dwadzieścia parek osób śpiewa w tym kościele, który ma bardzo dobrą akustykę to to jest moc. To jest siła, którą warto usłyszeć i zobaczyć.

      2021-06-23 Mariusz Dudziński o konkursie chóralnym

Organizatorem konkursu jest Radio Nadzieja. Mecenat artystyczny nad wydarzeniem objął marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki.

pg

Hits: 27

Autor P. G.

2021-06-23

Więcej informacji z tej kategorii