Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Nowy cykl audycji!

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

„Wolontariusze i konsumenci” to nowy cykl audycji, przygotowany z myślą o naszej ramówce Radia Nadzieja – wakacyjnej i nie tylko. Podzielimy go na dwa bloki tematyczne. Będzie sporo do powiedzenia!

Końcówka lipca i cały sierpień zapowiadają się naprawdę ciekawie.  Gośćmi naszych cotygodniowych audycji będą eksperci z zakresu prawa konsumenckiego. Usłyszymy wskazówki pomocne przy dokonywaniu świadomych wyborów czy rady ułatwiające dokonywanie zakupów internetowych i zamawianie usług on line. Reklamacje, gwarancje, wymiana towaru na nowy, transport w dobie pandemii… tematyka wydaje się nie mieć końca, czeka nas sporo pracy.

We wrześniu z kolei będziemy gościć na antenie naszej rozgłośni ludzi związanych z dobroczynnością, których życie zawodowe i prywatne bezpośrednio wiąże się z pomocą drugiemu człowiekowi. Przypomnimy główne idee wolontariatu, poznamy inspirujące sylwetki osób oddanych służbie bliźniemu i wskażemy konkretne miejsca w Łomży, do których można się zgłosić, by pomagać. Zajmiemy się wolontariatem w sferze czysto praktycznej (konkretne miejsca posługi, zadania, wymagane kwalifikacje, zdobywanie umiejętności atrakcyjnych na rynku pracy) oraz moralnej i duchowej (religijne podłoże dobroczynności, przykłady biblijne, wolontariat jako miłosierdzie propagowane przez polskie autorytety Kościoła – między innymi św. Faustynę Kowalską i św. Maksymiliana Kolbe).

Wszystkie audycje będą miały charakter interaktywny, będziemy poruszać wybrane wątki i tematy nadesłane przez naszych radiosłuchaczy. Do korespondencji posłuży nam specjalny adres mailowy, a streszczenia poszczególnych audycji będziemy umieszczać na portalu Radia Nadzieja.

Projekt jest dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Łomży.

Dziękujemy, kolejne szczegóły już wkrótce.

pd

Hits: 10

Autor Redaktor

2021-04-01

Więcej informacji z tej kategorii