Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Odpust parafialny i piknik dożynkowy w Kołakach Kościelnych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Czyniąc zadość pięknej polskiej tradycji 15 sierpnia 2020 r. mieszkańcy gminy Kołaki Kościelne oraz przybyli goście spotkali się jak co roku na uroczystości dożynkowej i odpuście parafialnym, aby wyrazić wdzięczność Bogu oraz rolnikom za tegoroczne plony.

Odpust parafialny w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołakach Kościelnych to jedno z najważniejszych świąt w życiu religijnym naszej społeczności. Obchody rozpoczęła uroczysta dziękczynna Msza św. Podczas niej dary do ołtarza w formie koszy skomponowanych z warzyw, owoców, serów, wędlin, ciast i chleba wnieśli: wójt gminy Kołaki Kościelne Sylwester Jaworowski oraz przedstawiciele lokalnych kół gospodyń wiejskich. Po odpustowej Eucharystii odbyła się procesja wokół świątyni. Przygotowaniem wieńca dożynkowego zajęli się mieszkańcy wsi Wróble-Arciszewo. Pogoda, która w tym roku szczególnie dopisała, sprawiła, że na dożynki przybyło wielu mieszkańców gminy i okolic, a także goście, wśród których był wójt gminy Szumowo Jarosław Cukierman.

Dzięki współpracy parafii i gminy Kołaki Kościelne po oficjalnej części przygotowano piknik dożynkowy na placu na terenie parafii. Słoneczna pogoda sprzyjała miłym spotkaniom i rozmowom. Licznie zgromadzona i rozweselona publiczność mogła korzystać z wielu towarzyszących atrakcji.

Piknik dożynkowy był okazją do posmakowania wyśmienitych dań i wypieków przygotowanych przez miejscowe koła gospodyń wiejskich. Swoje stoiska wystawiły:

  • Koło Gospodyń Wiejskich „Złote Rączki” w Zaniach Leśnicy,

  • Koło Gospodyń Wiejskich w Szczdoruchach,

  • Koło Gospodyń Wiejskich we Wróblach-Arciszewo,

  • Koło Gospodyń Wiejskich „Kołakowianki” w Kołakach Kościelnych.

Każdy mógł skosztować ciast, pierogów, kartaczy, chleba ze smalcem, ogórków małosolnych, lemoniady oraz smacznych potraw kuchni regionalnej.

Piknik dożynkowy odwiedzały całe rodziny, dlatego też nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych uczestników. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni oraz uczestniczyć w zabawach prowadzonych przez animatora.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki piłkarskie o „Puchar Wójta Gminy Kołaki Kościelne Sylwestra Jaworowskiego”. Do udziału w turnieju wyraziło chęć 7 drużyn, wśród których najlepsza okazała się drużyna Wygoda Team. Drugie miejsce zajęła drużyna Rębiszewo a trzecie Coco Jambo. Zawodnicy pokazali bardzo wysokie umiejętności piłkarskie. Puchary uczestnikom wręczył wójt gminy Kołaki Kościelne Sylwester Jaworowski. Turniej poprowadził dyrektor szkoły Henryk Rakoczy oraz sędzia Jacek Cekało. Opiekę medyczną sprawowała Grupa Ratownicza działająca przy OSP Krusze.

Na festynie obecni byli również policjanci z KPP w Zambrowie, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników festynu oraz zapoznali mieszkańców z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Fotorelację z tego wydarzenia można zobaczyć na stronie Urzędu Gminy w Kołakach Kościelnych.

UG Kołaki Kościelne

[related limit=”5″]

Autor adam

2020-08-25

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 25 września

Słowo Życia: 25 września

PONIEDZIAŁEK XXV TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO (ROK A)   Łk 8, 16-18 Jezus powiedział do tłumów: «Nikt nie zapala lampy...