8 i 9 września w Ostrołęce zawita teatr uliczny. W ramach festiwalu INQBATOR.
Organizowany jest już po raz 14. W programie spektakle ‘’teatru bez słów” w wykonaniu teatrów z Polski i Ukrainy.
Koordynator wydarzenia z Ostrołęckiego Centrum Kultury, Aleksandra Kowalewska mówi, że repertuar jest bardzo szeroki.
-Zapraszamy teatry z premierowymi spektaklami, które mają. Myślę, że w tym roku program jest ciekawy. Zaczynamy tradycyjnie o godzinie 18.30 od parady ulicznej. O godzinie 19.00 Ostrołęcka Scena Autorska zagra swój premierowy spektakl “Pinokio”. Później mamy Teatr AKT “Sen Kustosza”. Na koniec “Ukraina. Testament Szewczenko” Lwowskiego Teatru Woskresinnia.
Aleksandra Kowalewska dodaje, że wydarzenie cieszy się dużą popularnością.
-Myślę, że to jest wypełnienie luki teatralnej w Ostrołęce. W takich miastach, gdzie nie ma zawodowego teatru i publiczność, która licznie przychodzi na spektakle, jest tego dowodem. Mam nadzieję, że po tej 14 edycji, będzie kolejna.
Wydarzenie rozpocznie się 8 września (w piątek) od parady ulicznej o godz. 18. 30 na placu Wolności. A (w sobotę) 9 września od spektaklu dla dzieci – Katarynka ‘Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ecodancing”. Początek o godzinie 16.00. Wstęp na spektakle teatralne jest wolny.
plakat: ock