Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: 2500 złotych mandatu dla pijanego rowerzysty

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ponad 2 promila alkoholu w organizmie miał rowerzysta, który przewrócił się, jadąc na rowerze. 30-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. Policjanci apelują do kierowców jednośladów o odpowiedzialność w tym zakresie. Jazda pod wpływem promili poza wysokim mandatem karnym może mieć tragiczne skutki.

Kilkanaście minut po godzinie 17.00 mundurowi z ostrołęckiej komendy zostali powiadomieni przez świadka, iż rowerzysta, jadąc na rowerze, przewrócił się na moście w Ostrołęce i upadł na chodnik. Na miejscu mundurowi z drogówki zastali mężczyznę, od którego była wyczuwalna woń alkoholu. Nieodpowiedzialny 30 – letni mieszkaniec powiatu wydmuchał w policyjny alkomat ponad 2 promile alkoholu. Po opatrzeniu mężczyzny przez załogę karetki pogotowia nałożono na niego zgodnie z obowiązującym taryfikatorem mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę samochodu, bądź na inny pojazd wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę poczucia przestrzeni. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.

Przypominamy, że od tego roku obowiązuje nowy taryfikator, zgodnie z którym osoba prowadząca pojazd mechaniczny lub inny pojazd w stanie po użyciu alkoholu (0,2 – 0,5 promila), podlega karze grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

BŚ/KMP Ostrołęka

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Wiara: Nowe organy w Wyszkowie

Sanktuarium Św. Idziego w Wyszkowie cieszy się nowym instrumentem muzycznym. W niedzielę 27 listopada na Mszy Świętej...

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Wiara: 50 lat Instytutu Muzyki

Minionej soboty 26 listopada Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej Diecezji Łomżyńskiej świętował swoje...

Słowo Życia: 27 listopada

Słowo Życia: 27 listopada

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU   Mt 24, 37-44 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jak było za dni Noego, tak będzie...

Słowo Życia: 26 listopada

Słowo Życia: 26 listopada

SOBOTA TRZYDZIESTEGO CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO   Łk 21, 34-36 Jezus powiedział do swoich uczniów: „Uważajcie na...

Wiara: Duchowa adopcja kapłanów

Wiara: Duchowa adopcja kapłanów

W te niedziele rozpocznie się dzieło duchowej adopcji kapłanów. Powstało ono ponad 12 lat temu. W akcji każdy może...