Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Bloki przy Sienkiewicza przeszły modernizację

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Rodziny mieszkające w blokach socjalnych przy ulicy Sienkiewicza 46 i 48 w Ostrołęce nie będą już musiały palić w kopciuchach. To za sprawą podłączenia budynków do centralnego ogrzewania.

Zadanie było możliwe do wykonania dzięki wsparciu przez Mazowsze – mówi Malwina Łuba z biura prasowego ostrołęckiego ratusza.

– Dzięki unijnemu wsparciu pozyskanemu z samorządu województwa mazowieckiego wymieniliśmy nieekologiczny system grzewczy, czyli stare piece i podłączyliśmy bloki do centralnego ogrzewania, a także wykonaliśmy termomodernizację budynków.

      2021-06-08 Malwina Łuba o blokach przy Sienkiewicza 1

Podłączenie budynków do centralnego ogrzewania oraz termomodernizacja kosztowały ponad 600 tysięcy złotych. Dodatkowo za jednym zamachem w blokach wykonano remont, za około 270 tysięcy złotych.

– Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik podjął także decyzję o poszerzeniu zakresu robót budowlanych i remontowych o wymianę drzwi wejściowych, balustrad, okien piwnicznych, orynnowania i rur spustowych, docieplenie stropodachu i ścian fundamentowych, remont schodów zewnętrznych, a także wykonanie opaski.

      2021-06-08 Malwina Łuba o blokach przy Sienkiewicza 2

Łączne wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego na prace grzewcze i termomodernizacyjne w blokach socjalnych w Ostrołęce to blisko 1.5 miliona złotych. Z tych środków przeprowadzona zostanie wymiana systemu grzewczego w trzech budynkach przy ulicy Padlewskiego.

Hits: 7

Autor P. G.

2021-06-08

Więcej informacji z tej kategorii