Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Dalsze konsultacje nad remontem kamienicy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Będą kolejne konsultacje z mieszkańcami zabytkowego budynku przy Alei Wojska Polskiego 42 w Ostrołęce. Około 130-letnia kamienica wymaga remontu. Problem, który teraz ratusz musi rozwiązać to mieszkańcy, którzy powinni opuścić lokale na czas prac.

W związku z tym ratusz zapytał osoby zamieszkujące blok, jak oni to widzą.  Jak przekazał nam włodarz Ostrołęki, Łukasz Kulik – wspólnota chce jeszcze raz porozmawiać w tej sprawie osobiście:

– Ankieta została rozesłana i z jej wyników wynika, że mieszkańcy generalnie będą chcieli się jeszcze raz spotkać w celu zaproponowania jakichś konkretnych rozwiązań. Na dzień dzisiejszy widzę tylko jedną drogę, to znaczy miasto Ostrołęka, czy rada miasta musiałaby podjąć uchwałę o realizacji celu publicznego, którym byłaby budowa mieszkań w tym historycznym obiekcie i to tak naprawdę byłoby furtką do tego, żebyśmy mogli z tym coś robić. Na przykład wykupywać te mieszkania, no a później zaczynać go remontować, ale to jest jeszcze pieśń przyszłości. 

      2021-05-05 Łukasz Kulik o remoncie kamienicy 1

Miasto planuje postawić nowe bloki na Osiedlu Wojciechowice, w którym potencjalnie mają zamieszkać między innymi osoby z kamienicy:

– Jest taka działka, która znajduje się na Wojciechowicach za samym stadionem. Tam mamy miejsce. To jest dwu hektarowa działka, na terenie której moglibyśmy zrealizować co najmniej trzy bloki. W tej chwili analizujemy różne koncepcje, trzy czy może więcej. Badamy też możliwości finansowania, która ostatnio pokazała się dosyć duża, bo można z funduszu dopłat uzyskać nawet 80 procent dofinansowania na mieszkania komunalne. W tym wypadku mamy szansę, że po raz pierwszy udałoby się pobudować mieszkania komunalne, które rzeczywiście były by tanie kosztowo dla mieszkańców. 

      2021-05-05 Łukasz Kulik o remoncie kamienicy 2

Konsultacje z mieszkańcami zabytkowej kamienicy planowane są na koniec maja.

Autor M. Sz.

2021-05-05

Więcej informacji z tej kategorii