Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Do Meditransu trafiły dwie nowe karetki

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dwa nowe ambulanse trafiły do ostrołęckiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans w Ostrołęce. To za sprawą wsparcia unijnego, dzięki któremu łącznie do mazowieckich stacji trafiło 10 karetek.

Karetki zostały zakupione, żeby pomóc w przeciwdziałaniu pandemii – mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik:

– Są tam wszystkie urządzenia do ratowania życia, do resuscytacji. Również bardzo nowoczesne rozwiązania dotyczące noszy czy krzeseł kardiologicznych. Te urządzenia i te samochody będą służyły w pięciu Stacjach Pogotowia Ratunkowego na terenie województwa mazowieckiego. Trzy z nich trafią do pogotowia warszawskiego, po dwie do Ostrołęki, Płocka i Siedlec, a jedna do Radomia.

Nowe karetki w czasie pandemii szczególnie potrzebne – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego, Janina Ewa Orzełowska:

– W związku ze zwiększoną eksploatacją karetek, ciągłą dezynfekcją i dłuższymi trasami oraz wzmożoną częstotliwością wyjazdów ratowników do chorych zaistniała potrzeba zakupy nowych ambulansów.

Na zakup 10 ambulansów Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył ponad 6 milionów złotych.

 

 

Hits: 0

Autor P. G.

2021-01-05

Więcej informacji z tej kategorii