Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Już nie zakaz, a ograniczenie odwiedzin w szpitalu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Jeszcze niedawno informowaliśmy, że w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce do odwołania obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. W tym tygodniu dyrekcja zmieniła bezwzględny zakaz na ograniczenie.

Zakaz odwiedzin obowiązywał od 2020 roku i był czasowo zmieniany w zależności od sytuacji epidemiologicznej. Na początku lutego pytaliśmy dyrektora placówki Pawła Natkowskiego o sytuację:

– Trudni wyobrazić sobie, żeby te odwiedziny były w sytuacji obecnej. Pacjentów staramy się leczyć z innych powodów niż Covid-19. I stąd taka, a nie inna decyzja sanitarna, bo to, co widzimy dzisiaj, że okazuje się że wiele osób, które są osobami zdrowymi wychodzą im wyniki pozytywne, więc wiele osób nawet nie wie, że przechodzi Covid-19. Teraz jak byśmy tak sobie szpital otworzyli dla wszystkich odwiedzających, no nie ogarnęli byśmy tego w żaden sposób. Szpital stałby się pewnie szpitalem wtedy w stu procentach covidowym, a my musimy służyć pacjentom. 

Sytuacja na tyle się poprawiła, że od 11 lutego bezwzględny zakaz odwiedzin zmieniono na ograniczenie odwiedzin. Jak czytamy w komunikacie odwiedziny są możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu z kierownictwem danego oddziału. Osoby odwiedzające zobowiązane są zachować zasady reżimu sanitarnego: noszenie maseczek, dezynfekcja rąk, dystans i stosować się do poleceń personelu.

pg

Autor M. Sz.

2022-02-18

Więcej informacji z tej kategorii