Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Modernizacja Poradni Psycholigiczno-Pedagogicznej z dofinansowaniem

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Samorząd województwa mazowieckiego podzielił pieniądze na przystosowanie budynków na potrzeby osób z niepełnosprawnością. To środki PFRON – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego:

– W tym roku, roku 2022 to są znaczące środki, które dedykujemy na rzecz zakładów aktywności zawodowej, na rzecz prac budowlanych. Te prace budowlane są robione w instytucjach naszych użyteczności publicznej. Te prace budowlane oczywiście służą jednemu, żeby likwidować bariery architektoniczne, żeby wspierać te inwestycje, które potrzebują takiej aktywności związanej z tym, żeby te miejsca były przyjazne dla niepełnosprawnych.

      2022-05-09 Elżbieta Lanc o pieniądzach z PFRON

Wśród samorządów, które otrzymały wsparcie jest Ostrołęka. W ramach złożonego wniosku do potrzeby osób z niepełnosprawnościami przystosowany zostanie budynek Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej:

– Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna pierwotnie funkcjonowała na wyższych piętrach naszego budynku. Parter był zaadoptowany przez podmiot zewnętrzny. W tej chwili umowa z tym podmiotem zakończyła się. Opracowaliśmy projekt i chcemy zaadoptować przede wszystkim parter na potrzeby tych osób z niepełnosprawnościami, dzieci które generalnie korzystają z usług poradni. Do tego, żeby one mogły tam prowadzić zajęcia. Dodatkowo dzięki dofinansowaniu budowy dźwigu tak naprawdę wszystkie piętra tej poradni staną się w końcu w stu procentach dostępne – mówi prezydent Łukasz Kulik.

      2022-05-09 Łukasz Kulik o modernizacji Poradni Psycholigiczno-Pedagogicznej

Wsparcie z PFRONu wynosi ponad 500 tysięcy złotych.

pg

Hits: 7

Autor P. G.

2022-05-09

Więcej informacji z tej kategorii