Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Odbiór odpadów wielkogabarytowych na zamówienie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wielkogabarytowe odpady ostrołęczan będą wkrótce odbierane na zgłoszenie. Ma to rozwiązać problem zalegania ich przy pokrywach śmietnikowych. Do tej pory takie usługi były świadczone raz w miesiącu.

Teraz zgłoszenia bo odbiór odpadów będą przyjmowane telefonicznie – mówi wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrołęki, Jakub Frydryk:

– Zmieni się to, że teraz gabaryty będą odbierane na zawiadomienie, na żądanie przez osoby. Czyli tutaj już nie mamy wskazanych konkretnych terminów, tylko tak naprawdę możemy powiedzieć, że to będzie na telefon. Jeśli te gabaryty się pojawią dzwonimy do OPK i przyjeżdża sprzęt, który zabiera te gabaryty. 

      2021-05-31 Jakub Frydryk o odbiorze odpadów gabarytowych 1

Wciąż jednak nie wiadomo, czy Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne odpowie od razu na każde zgłoszenie:

– Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie w praniu. Z założeń jest tak, że jeśli będą te gabaryty wystawione przed domem, czy to przy osłonie śmietnikowej i czy to zarządca czy mieszkaniec zadzwoni do OPK to OPK przyjeżdża oczywiście zgodnie z harmonogramem, bo to też zakładam, że nie będzie tak, że wykonamy telefon i za 10 minut ktoś stoi i zabiera ten gabaryt. Tylko zgodnie z harmonogramem będzie odbierany. 

      2021-05-31 Jakub Frydryk o odbiorze odpadów gabarytowych 2

Gabaryty w Ostrołęce zaczął być odbierane na zgłoszenie najprawdopodobniej od początku lipca.

Hits: 133

Autor P. G.

2021-05-31

Więcej informacji z tej kategorii