Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Plaga oszustw „na policjanta”. Seniorzy stracili ponad 100 tys.

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Plaga oszustw „na policjanta” w regionie Ostrołęckim. W okresie od 10 do 23 listopada na terenie działania prokuratury okręgowej w Ostrołęce tą metodą zostało oszukanych 4 seniorów.

Osoby powyżej 65 roku życia stracili przez oszustów łącznie ponad 100 tysięcy złotych. Najstarszą ofiarą była 81-latka. Metoda była niemalże identyczna. Oszuści dzwonili do osób starszych i podszywając się pod policjantów, funkcjonariusza CBŚP i pracownika Poczty Polskiej prosili o przekazanie pieniędzy.

– Zazwyczaj przekazują nieprawdziwe informacje np. o prowadzonych akcjach policyjnych i między innymi możliwości napadu na mieszkanie ofiary – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Edyta Łukasiewicz.

      2022-12-07 Edyta Łukasiewicz o metodach oszustw

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce przypomina, że żaden policjant czy funkcjonariusz innych służb nie ma prawa żądać od nas wydania pieniędzy. – Jeżeli dzwoni ktoś podający się za policjanta czy osobę najbliższą żąda przekazania pieniędzy w sposób dziwny jak np. wyrzucenia przez okno, czy zostawienia przy śmietniku to absolutnie nie róbmy takich rzeczy – mówi Edyta Łukasiewicz.

      2022-12-07 Edyta Łukasiewicz o tym jak nie dać się oszukać

Prokuratura apeluje również do osób młodszych, aby ostrzec przed oszustami swoich dziadków, rodziców czy innych starszych członków rodziny.

Autor B. Ś.

2022-12-07

Więcej informacji z tej kategorii