Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Policja rozpoczyna kampanię ,,Bezpieczny Senior”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Ostrołęccy policjanci chcą walczyć z oszustami, którzy wyłudzają pieniądze od osób starszych. W związku z tym rozpoczęli w mieście kampanię ,,Bezpieczny senior”.

Akcja informacyjna potrwa trzy miesiące i podzielona jest na kilka etapów- informuje kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce:

-Pierwszy etap kampanii, to przygotowanie bilbordów w najbardziej uczęszczanych miejscach Ostrołęki, które mówią o tym, aby seniorzy nie przekazywali pieniędzy obcym osobom. Drugi etap, to rozkolportowanie blisko tysiąc ulotek, banerów w różnych instytucjach, urzędach. Nie zapominamy o kontaktach osobistych z seniorami, dlatego dzielnicowi aktywnie włączają się w kampanię, będą odwiedzać seniorów w ich domach. 

      2024-05-21 kom. Tomasz Żerański

Ostrołęcką akcję ,,Bezpieczny senior” zakończy krótki spot informacyjny:

-Na zakończenie kampanii, nagramy spot w którym wystąpią seniorzy, którzy zostali oszukani na terenie Ostrołęki. Przedstawią informację o tym, co należy zrobić, żeby nie dać się oszukać. Ważną rolę odgrywa rodzina, dlatego apelujemy do wnuków, dzieci seniorów, aby rozmawiać na temat zagrożeń. 

      2024-05-21 kom. Tomasz Żerański o spocie informacyjnym

Oprócz tego policjanci radzą seniorom, aby ustalić rodzinne hasło, które dodatkowo zabezpieczony przed ewentualnym oszustwem. W wyniku przestępstw seniorzy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego w 2023 roku przekazali oszustom niemal 500 tys. zł.

fot. KMP w Ostrołęce

Autor W M

2024-05-21

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...