Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Problemy przed remontem kamienicy przy Wojska Polskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Nieciekawie wygląda sytuacja planowanego remontu zabytkowej kamienicy przy Alejach Wojska Polskiego 42 w Ostrołęce. W planach ratusza, było wykupienie mieszkań od ich właścicieli, aby móc zabiegać o większe dofinansowanie prac. Jak się okazuje, po konsultacji z lokatorami, nie wszyscy są zainteresowani ofertą miasta – mówi prezydent Ostrołęki, Łukasz Kulik:

– Mamy kilku mieszkańców, którzy zdecydowanie stwierdzili, że nie są zainteresowani sprzedażą swoich mieszkań, co de facto uniemożliwiłoby jego realizację. Natomiast jeśli chodzi o swego rodzaju kompromis, że wciągu najbliższych trzech miesięcy wykonamy prace szacunkowe wartości tych mieszkań. Przedstawimy im nasze propozycje wykupu tych mieszkań. Jeżeli wszyscy mieszkańcy i wszystkie lokale stałyby się własnością miasta to wtedy możemy wystąpić o dofinansowanie nawet do 80 procent na remont tego bloku. 

      2021-06-11 Łukasz Kulik o remoncie kamienicy 1

Nie przystąpienie do oferty miasta przez kilku mieszkańców, może znacznie przedłużyć procedury remontowe:

– Wtedy, gdyby chociażby wspólnota chciała występować o te środki to niestety może uzyskać maksymalnie do 20 procent, więc de facto jest to nie wykonalne już dla samej wspólnoty. Czekamy tak naprawdę na decyzję mieszkańców. Wiem też, że jest kilku mieszkańców, którzy po prostu nie są zainteresowani w ogóle sprzedażą, więc no nie wygląda to na dzień dzisiejszy na tyle dobrze, żebyśmy mogli ogłosić datę rozpoczęcia remontu tego budynku. Wszyscy wiemy, że to są Kurpie.

      2021-06-11 Łukasz Kulik o remoncie kamienicy 2

Przypomnijmy, że kamienica znajdująca się przy Alejach Wojska Polskiego 42 w Ostrołęce liczy około 130 lat. O jej remont niejednokrotnie zabiegała tamtejsza wspólnota. To, czy niechętni do sprzedaży mieszkań lokatorzy zmienili zdanie dowiemy się w ciągu 4 miesięcy.

Hits: 24

Autor P. G.

2021-06-11

Więcej informacji z tej kategorii