Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Przyjdź na Muzealne Spotkanie przy Lampce

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza do udziału w Muzealnym Spotkaniu przy Lampce. Kto będzie gościem i o czym opowie? Szczegóły zdradza Agnieszka Kowalewska z Działu Edukacji i Promocji:

– Z przyjemnością zapraszamy miłośników książek, ale i nie tylko do udziału w naszym Muzealnym Spotkaniu przy Lampce. Gościem naszym będzie pan Sebastian Wicher, który popełnił książkę pt. “Rudolf Macura (1886-1940). Portret architekta niestrudzonego”. 

Kim był pan Rudolf i co po sobie zostawił?

– Rudolf Macura, myślę że nie wszyscy mieszkańcy wiedzą i znają, był architektem, pedagogiem, animatorem życia społeczno-kulturalnego, który właśnie mieszkał i pracował w Ostrołęce. Pan Rudolf Macura między innymi zaprojektował budynek I Liceum Ogólnokształcącego, zaprojektował kapliczkę na Fortach Bema w 1923 roku. Wiele krzyży i kapliczek na Kurpiach, kościół w Czarni, Nowogrodzie, Turośli. Miał też swój udział przy odbudowie kościoła w Kadzidle po I wojnie. No i również ma swój wkład w projekt naszego kościoła farnego, więc książka Sebastiana Wichra zawiera liczne, bardzo interesujące wątki dotyczące naszego miasta i Kurpiów.

      2022-05-05 Agnieszka Kowalewska o spotkaniu przy lampce

Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 18 w Muzeum przy placu gen. Józefa Bema 8 w Ostrołęce.

pg/fot. Joanna Rafalska

Autor M. Sz.

2022-05-05

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, Burmistrz Kolna

Rozpoczęta budowa obwodnicy, podwyżki cen energii, a także temat darmowego bezpłatnego transportu dla seniorów - to...