Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Rusza ponowny nabór projektów do budżetu obywatelskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna
Rusza ponowny nabór projektów do budżetu obywatelskiego Miasta Ostrołęki na 2022 rok. W związku ze zmianą regulaminu, projekty złożone w pierwszym naborze muszą być zgłoszone ponownie.
Środki wydatkowane w ramach budżetu obywatelskiego zostaną podzielone na następujące pule:
1) ogólnomiejską,
2) osiedlową, w której wydzielono następujące osiedla i grupy osiedli:
– Grupa 1 – obejmująca osiedla Leśniewo, Wojciechowice, Witosa;
– Grupa 2 – obejmująca osiedla Łazek, Traugutta, Leśne;
– Grupa 3 – obejmująca osiedla Parkowe, Dzieci Polskich;
– Grupa 4 – obejmująca osiedla Starosty Kosa, Stare Miasto;
– Grupa 5 – obejmująca osiedla Bursztynowe, Pomian, Sienkiewicza, Łęczysk;
– Osiedle Śródmieście;
– Osiedle Centrum;
– Osiedle Stacja.Propozycja projektu w puli ogólnomiejskiej powinna zostać poparta przez 20 mieszkańców Miasta Ostrołęki, a w puli osiedlowej przez 2 mieszkańców osiedla lub grupy osiedli, których dotyczy projekt.

Projekty zgłaszać można za pośrednictwem strony internetowej Budżetu Obywatelskiego Miasta Ostrołęki lub składając papierowy formularz.

W kategorii ogólnomiejskiej zgłaszać można tylko projekty miękkie (nieinwestycyjne, dotyczące edukacji, integracji społecznej, przedsięwzięć społecznych, kulturalnych, sportowych, itp.), dla wszystkich mieszkańców miasta bez względu na osiedle, na którym mieszkają.

W kategorii osiedlowej zgłaszać należy tylko zadania inwestycyjne – mające charakter budowy, przebudowy, rozbudowy, nadbudowy czy modernizacji, które skierowane jest do mieszkańców jednego osiedla, z którego będą mogli korzystać wszyscy jego mieszkańcy. Na każde osiedle przeznaczona zostanie określona pula środków uzależniona od liczby mieszkańców.

– W tym roku, każdy mieszkaniec może zgłosić dowolną liczbę projektów. Zachęcam, by zrobić to elektronicznie, bez wychodzenia z domu. Zajmie to naprawdę niewiele czasu. Wraz z współpracownikami czekam na wszystkie ciekawe, kreatywne pomysły, które sprawią, że w naszym mieście będzie żyło się piękniej, wygodniej i bardziej komfortowo – zachęca prezydent Łukasz Kulik.

Zgłaszanie projektów potrwa od 14 do 30 lipca. Szczegółowe informacje na temat budżetu obywatelskiego można znaleźć na stronie Budżetu Obywatelskiego Miasta Ostrołęki.

UM Ostrołęka/red. pg

Autor M. Sz.

2021-07-13

Więcej informacji z tej kategorii