Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Ruszyły konsultacje nowego programu ochrony powietrza na Mazowszu [FOTO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Samorząd Województwa Mazowieckiego przygotowuje nowy Program Ochrony Powietrza. Aby przybliżyć mieszkańcom jego cele i założeni zorganizowane zostały konsultacje społeczne. Takie spotkanie mają za sobą mieszkańcy Ostrołęki.

– Program przede wszystkim diagnozuje problem. Czyli wskazujemy co jest przyczyną złej jakości powietrza na terenie poszczególnych stref ochrony powietrza w województwie mazowieckim. Na podstawie tej diagnozy określamy działania naprawcze, które są niezbędne żeby tą jakość powietrza poprawić. Wiemy, że głównym źródłem zanieczyszczenia są indywidualne źródła ogrzewania. Na tym skupiamy swoje działaniamówi Marcin Podgórski, Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Na realizację programu Samorząd Województwa Mazwieckiego przeznaczył 10 milionów złotych.

– Pieniądze te zostaną przeznaczona na urządzenia, które będą dla instytucji publicznych do tego żeby oczyszczać powietrze które jest pobierane. Nie wszędzie są takie urządzenia. U nas są rzadkością, ale już się pojawiają. Chcemy też postawić na diagnostykę, na urządzenia pomiarowe – mówił Mirosław Augustyniak, radny województwa mazowieckiego. 

Samorząd musi dopracować i wprowadzić nowy program do 15 czerwca 2020 r.

[nggallery ID=3912]

SK

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor adam

2020-03-09

Więcej informacji z tej kategorii