Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Sprzęt komputerowy służy młodzieży i szkołom

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

I i II Liceum oraz Szkoła Podstawowa nr 6 – uczniowie tych ostrołęckich placówek, na czas nauki zdalnej mogli korzystać z dodatkowego sprzętu od Samorządu Mazowsza. Teraz urządzenia wracają do szkół, a członek zarządu województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc sprawdziła, czy wyposażenie się przydało:

– Projekt cieszy się dużym powodzeniem. Dzisiaj jesteśmy w liceum im. Bema w Ostrołęce i oglądaliśmy w jaki sposób mogą te lekcje chociażby biologi, dzięki temu sprzętowi się odbywać. I powiem tak, z przyjemnością przez moment uczestniczyłam w takiej lekcji, bo okazało się, jak w sposób bardzo atrakcyjny można tę wiedzę bardzo trudną przekazać uczniom. 

      2021-06-10 Elżbieta Lanc o sprzęcie komputerowym

Wsparcie to nie tylko laptopy i tablety, to także między innymi interaktywne tablice, projektory multimedialne oraz oprogramowanie. W związku zaawansowaniem technologii, niejednokrotnie to uczniowie nauczali nauczycieli – mówi Anna Maksimowska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce:

– Nauczyciele na początku trochę się obawiali. Przede wszystkim konfrontacji swoich umiejętności z umiejętnościami uczniów, bo tutaj chyba oni są mistrzami, a my jesteśmy tymi czeladnikami. Ile się nauczyliśmy przez ten rok z tych rzeczy technologicznych, no jeżeli nauczyciel ma dystans do tego, co robi, do siebie i nie boi się zapytać. I też uczniowie zobaczyli, że ci nauczyciele jakoś próbują nadążać, więc myślę że to jest taka wartość dodana tej edukacji zdalnej. 

      2021-06-10 Anna Maksimowska o sprzęcie komputerowym

Koszt dodatkowego wyposażenia do placówki edukacyjnej to około 140 tysięcy złotych. Łącznie wsparcie Samorządu Województwa Mazowieckiego trafiło do 236 szkół.

Hits: 6

Autor P. G.

2021-06-10

Więcej informacji z tej kategorii