Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Starsza kobieta straciła pieniądze, bo wpuściła na chwilę obcą osobę

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

8 tysięcy złotych – to suma jaką straciła seniorka, która wpuściła na ,,chwilę” do swojego mieszkania zupełnie obcą osobę. Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie ostrożności.

W miniony czwartek, 5 czerwca, doszło do oszustwa jednej z mieszkanek Ostrołęki. Do mieszkania 80-letniej kobiety o godzinie 14 zapukała kobieta, która zapytała, czy może napisać wiadomość dla nieobecnych ich sąsiadów. Seniorka zgodziła się na to i pozwoliła obcej osobie wejść do ich mieszkania. Ta od razu skierowała się do kuchni i tam zaczęła zagadywać ostrołęczankę na temat sąsiadów.

– Kiedy nieproszony gość kierował się do wyjścia Seniorka kierowała się za nią. W pewnym momencie kobieta na krótki czas zablokowała drzwiami od łazienki 80-latce uniemożliwiajac jej wyjście na przedpokój, po czym wyszła. Dopiero po wizycie “nieznajomych gości” ostrołęczanka zorientowała się, że z mieszkania została jej skradziona biżuteria oraz dokumenty. Ponadto przypominała sobie, że po wpuszczeniu kobiety do kuchni nie zamknęła na klucz drzwi wejściowych do mieszkaniamówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. 

Cała wizyta ,,obcych” trwała około 5 minut. Dlatego po raz kolejny policja apeluje do o zachowanie dużej dozy nieufności podczas kontaktów z osobami obcymi.

– Nigdy nie powinniśmy pozwalać na wejście do naszego domu, czy mieszkania obcym osobom bez względu na podawany przez nich pretekst. Schemat działania sprawców jest podobny, często zdarza się też, że gdy właściciel wpuszcza obce osoby do mieszkania “gość” udając dobrze wychowanego puszcza przodem właścicieli domu – wyjaśnia Żerański. 

Widząc podejrzane osoby jak najszybciej powinniśmy poinformować o tym policję zapamiętując przy tym jak najwięcej szczegółów co do wyglądu ewentualnych sprawców, auta jakim się poruszali, bądź też kierunku w którym się oddalili. Zgłoszeń takich należy dokonywać bezpośrednio u dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 29 – 760 – 14 – 24.

KMP w Ostrołęce/red. pg

[related limit=”5″]

Autor P. G.

2020-03-07

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 1 lutego

Słowo Życia: 1 lutego

ŚRODA CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 6, 1-6 Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego...