Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Szpital zostanie doposażony

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce szybciej przeprowadzi zabiegi pacjentów z chorobami układu kostno-stawowego. Zmniejszy się też czas oczekiwania na rehabilitację. Ma w tym pomóc otwarcie nowego oddziału i zakup sprzętu na blok operacyjny. Na to zadanie zarząd placówki pozyskał ponad środki z funduszów europejskich.

– Wsparcie pozwoli na świadczenie usług, których do tej pory w placówce nie było. Te wszystkie środki zostaną przekazane tylko i wyłącznie na to, abyśmy mogli doposażyć ten szpital, wybudować nowe obiekty wewnątrz szpitala. Jest to oddział rehabilitacji kostno-stawowej i urazowo-ortopedycznej oraz z zaburzeniami neurologicznymi. Więc to jest dla nas bardzo duże wydarzenie, a przede wszystkim ukłon w stosunku tych wszystkich pacjentów, którzy wymagają tego typu leczenia – mówi dyrektor ostrołęckiego szpitala, Paweł Natkowski.

      2021-04-30 Paweł Natkowski o pieniądzach na szpital 1

Drugim zadaniem wspartym w ramach funduszy unijnych jest zakup sprzętu do walki z nowotworami. Wyposażenie trafi między innymi na oddziały Chorób Wewnętrznych, Otolaryngologiczny i Położniczo-Ginekologiczny. Jak twierdzi dyrektor ostrołęckiego szpitala – aby skutecznie walczyć z nowotworem, trzeba to robić na wielu płaszczyznach:

– Ponieważ nowotwory to nie są tylko nowotwory szeroko rozumiane dla nas wszystkich, czyli takie nowotwory związane z jamą brzuszną. Są też nowotwory związane z ginekologią, położnictwem i otolaryngologia. Jest to dla nas jakby nowa dziedzina, którą chcemy rozwijać w naszym szpitalu, ponieważ bardzo dużo osób trafia z różnymi rodzajami zmianami nowotworowymi właśnie w zakresie jamy ustnej, małżowin usznych, więc to są rzeczy jak najbardziej potrzebne. 

      2021-04-30 Paweł Natkowski o pieniądzach na szpital 2

Łącznie na nowy oddział i doposażenie ostrołęckiego szpitala placówka pozyskała około 12,5 miliona złotych.

Hits: 16

Autor P. G.

2021-04-30

Więcej informacji z tej kategorii

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Mazowsze: Teleopieka dla seniorów

Cztery uratowane życia, 654 starsze osoby otoczone zdalną opieką – to obecny bilans pilotażowego programu teleopieki w...