Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: “Wyjątkowy Kalendarz-Wyjątkowi Ludzie” w OCK

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Do końca sierpnia w Ostrołęckim Centrum Kultury można obejrzeć metamorfozę 12 podopiecznych Stowarzyszenia “Pomocna dłoń”. “Wyjątkowy kalendarz – wyjątkowi ludzie” to fotograficzny projekt, przełamujący bariery wykluczenia społecznego, które dotyczą osób między innymi z zespołem downa.

Jak twierdzą członkowie stowarzyszenia, którzy na potrzeby stworzenia kalendarza weszli w rolę modeli – praca łatwa nie była, ale sprawiała przyjemność:

      2021-07-02 Wyjątkowy kalendarz - wyjątkowi ludzie w OCK 1

Każdy z bohaterów zdjęć wcielił się w dany miesiąc roku. Projekt trwający cały poprzedni rok był dużym wydarzeniem dla naszych podopiecznych – mówi Danuta Srebrna, prezes Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych “Pomocna Dłoń” w Ostrołęce:

– Na pewno są szczęśliwi, że mogą tutaj być, że te fotografie powstały. Bardzo przeżywały jak się przygotowywały do tych sesji i teraz są szczęśliwe, że tutaj są. Wszyscy, którzy są na tych sesjach przybyli.

      2021-07-02 Wyjątkowy kalendarz - wyjątkowi ludzie w OCK 2

Za przygotowanie fotografii w projekcie “Wyjątkowy Kalendarz-wyjątkowi ludzie” odpowiedzialni byli Monika Bielacka i Kamil Grabowski. Zdjęcia można oglądać w holu OCK przy ulicy Inwalidów wojennych 23 w Ostrołęce.

 

Hits: 77

Autor P. G.

2021-07-02

Więcej informacji z tej kategorii