Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Ostrołęka: Żeby pomóc seniorce przeskoczył z balkonu…na III piętrze

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Policjant z ostrołęckiego wydziału patrolowego, aby udzielić pomocy chorej kobiecie wszedł do mieszkania przez sąsiedni balkon i parapet. Dostał się do wnętrza przez uchylone okno. Cała sytuacja rozgrywała się na III piętrze.

Wczoraj (1.03.) rano do ostrołęckich policjantów wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Mieszkanka Ostrołęki poinformowała, że drzwi od mieszkania jej 80-letniej siostry, która ciężko choruje są zamknięte. Z tego powodu obawia się ona o jej bezpieczeństwo.

– Na miejscu już po chwili był policyjny patrol. Sierż. Tomasz Krajza i sierż. Przemysław Mróz próbowali nawiązać kontakt z mieszkanką, jednak kobieta pomimo wielokrotnego pukania i wezwania do otwarcia nie reagowała. Widząc całą sytuację i mając świadomość, że podczas takich sytuacji czas odgrywa kluczową rolę policjanci szybko przystąpili do działania – mówi podkom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. – Jeden z policjantów zauważył, że okno w mieszkaniu kobiety jest uchylone i istnieje szansa, aby się dostać przez nie do wnętrza, jednak byłoby to możliwe tylko z balkonu sąsiada. Mieszkanie znajdowało się na III piętrze, jednak pomimo znacznej wysokości policjant bez wahania wykorzystując sąsiedni balkon, parapet i okno wszedł do środka i otworzył drzwi.

Jak się okazało seniorka rzeczywiście potrzebowała pomocy. Została natychmiast zabrana do szpitala przez czekającą przed drzwiami załogę karetki pogotowia.

KMP w Ostrołęce/red. pg

Autor M. Sz.

2021-03-02

Więcej informacji z tej kategorii