Policjanci z Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali kobietę, która w trakcie awantury domowej zraniła śmiertelnie swojego męża. Po przedstawieniu zarzutu przez prokuratora, sąd zastosował 3-miesięczny areszt.
O szczegółach wezwania opowiedziała młodszy aspirant Emilia Podbielska z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.
– Funkcjonariusze otrzymali pilne zgłoszenie o zranieniu mężczyzny w domu jednorodzinnym. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali mężczyznę, który posiadał ranę z przodu tułowia, po czym niezwłocznie podjęli czynności resuscytacyjne. Po kilku minutach na miejsce dotarła załoga karetki, jednak obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 30-letniego mężczyzny – poinformowała policjantka.
Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wykonali czynności na miejscu zbrodni. Szybko okazało się, że za ugodzenie mężczyzny może odpowiadać jego żona.
– Przeprowadzono między innymi oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ślady i prawdopodobne narzędzie, którym zadano śmiertelny cios. Zatrzymano żonę mężczyzny – kobietę w wieku 30 lat, która w chwili zdarzenia była nietrzeźwa. Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, po rozpatrzeniu wniosku prokuratora, zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu – powiedziała mł. asp. Emilia Podbielska.
Dwójka dzieci małżeństwa, w wieku siedmiu lat oraz roku, została przekazana pod opiekę rodzinie.









