Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Nowe przedszkola i żłobki w gminie Nowe Piekuty

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W gminie Nowe Piekuty powstały dwa przedszkola ze żłobkami.

Nowe obiekty, których proces inwestycyjny trwał blisko rok czasu znajdują się w Jabłoni Kościelnej i w Nowych Piekutach.
O powstałych budynkach mówi wójt gminy Nowe Piekuty, Marek Kaczyński:

-To są bardzo nowoczesne obiekty, piękne, kolorowe, zeroemisyjne, ogrzewane pompami ciepła, z rekuperacją, z wentylacją, z dużymi instalacjami fotowoltaicznymi, z nowoczesnymi placami zabaw, bardzo dobrze wyposażone.

      2023-10-03 Marek Kaczyński o nowych obiektach

Wójt dodaje, że inwestycje już spełniają swoją funkcję:

-W Nowych Piekutach tych dzieciaków jest w przedszkolu ponad 70. Jak na nasze warunki to jest dużo, są cztery oddziały trzy, cztery i pięciolatków i ten klub dziecięcy, do którego zostało zrekrutowanych około osiemnaściorga dzieci z tym, że ten proces jeszcze trwa, bo dzieci mogą być zapisywane od roku do dwóch latek. W Jabłoni Kościelnej tych dzieciaków do klubu dziecięcego zostało zrekrutowanych dwadzieścioro i także z taką tendencją wzrostową, bo wiem, że tam będą jeszcze chętni, jeśli dzieci będą w wieku jednego roku.

      2023-10-03 Marek Kaczyński o użytkownikach

Obiekty mają już swoją historię podsumowuje Marek Kaczyński:

-Poprzednie punkty przedszkolne mieściły się w budynkach w obu przypadkach, które zostały nam użyczone od parafii w Nowych Piekutach po starej plebanii, którą wyremontowaliśmy.  W Jabłoni Kościelnej to miejsce było po wikariacie przy kościele, gdyż nie mieliśmy swoich pomieszczeń i dwanaście lat te punkty przedszkolne w tych pomieszczeniach funkcjonowały. 

      2023-10-03 Marek Kaczyński o historii obiektów

Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości prawie 10 mln złotych z programu Polski Ład, półtora miliona złotych z programu “Maluch plus”, a prawie 900 tysięcy z samorządu województwa podlaskiego.

Autor M.D.

2023-10-03

Więcej informacji z tej kategorii